Magyar Katolikus Lexikon > E > Európai Párbeszéd Keresztény Akadémiája

Európai Párbeszéd Keresztény Akadémiája (fr. Académie chrétienne de dialogue européen), 1961-: Pro Mundi Vita-Nemzetközi Kutatási és Információs Központ néven (Pro Mundi Vita-International Research and Information Centre) alapították. 1980 u. egyesült az Előretekintő Egyház és Világ: Kutatási és Tájékoztatási Központ (Prospective Church and World: Information Centre of Research and Communication) szervezettel. 1990: ~. Székhelye Leuven (Belgium). - A Kat. Egyház tevékenységének segítésére társad-lelkipásztori felméréseket és kutatásokat végez, tanulmányokat készít; nemzetk. kollokviumokat, konferenciákat, tanulmányi összejöveteleket szervez, dokumentációs és információs szolg-ot tart fenn. Vizsgálatai kiterjednek az ökumenikus kapcsolatokra és - neve ellenére - a többi kontinensre is. - Tagsága szervezetek delegátusaiból és szakértőkből áll. Képviseltetik magukat a helyi egyházak, püspöki konferenciák, egyházi vezetők egyesületei, nemzetközi segélyszolgálatok, laikus szervezetek. - Közleményei: Pro Mundi Vita Studies, kéthavonta; Ministries and Communities; PMV Forum, évente 3x. N.D.

YIO 1989. I:EE3144; 1991. I:EE3144; 1993. I:2.